Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jméno: Phoebe (čti Fíbí)

Plemeno: Jack Russell teriér (bez PP)

Datum a místo narození: 20. března 2007, Ledeč nad Sázavou (za Jihlavou), ČR

Svátek: 17.6. dle psího kalendáře :o)))

Chovatelka: Michaela Komárovská, fenka JRT Amanda (Mandy)Obrazek

Nynější majitelé: Dita Neudeková a Filip Matuška (Zlín a Kroměříž)

Srst: krátkosrstá, hladkosrstá, bikolorní - bílá převažuje nad hnědou, hnědé fleky na hlavě (obě oči a uši), zprava až na spodek krku, kulatý flíček na hřbetě v úrovni břicha více na levou stranu, mini flíček nad tímto větším napravo, dva fleky z každé strany ocásku

Váha: cca 6 kg

Výška: cca 29 cm

Délka: 35 cm

Vyšetření luxace pately: 0/0

Zvláštní znaky: na levé přední tlapce chybí drápek na prsteníčku, díky fyzickému úrazu ze štěněcích let

Moje přezdívky: Odmala bereme naši Phoebe jako naše miminko, jako člena rodiny..takže na ni opravdu často volám mimi, mimuš, mimunko... Moje mamka jí někdy říká děťátko nebo vnoučátko :o) Další jsou Fíbinka, Fíbulenka, Fíbušenka, Fíbuí, Fíb, Fíba, Fíbuška, nebo hodná holčička :o) Co už se ani neodvíjí od jména je moje zlatíčko, ovečko nebo třeba miláčku :o) Snad nejčastěji jí říkáme Fíbuš a od toho převzaté Bush, Buší, Buša, Buška, nebo mé pěknější Bíbinko. Další přezdívky si Phoebe vyslouží, pokud dělá kraviny, a to nejčastěji Krysko, Magore a Filipovo oblíbené Krysofíbuš :o) Protože mu jednou přišla jak malá srnka tak jí začal říkat Krysosrní :o) Pokud se na ni zlobíme, voláme na ni Fíbino, Smrade nebo prostě Phoebe.

Můj doktor: 

MVDr. Lucia Markovičová


Cvičiště, které s paničkou navštěvujeme:

KK Argus Zlín (zde jsme i členy; na fotce psi vedoucích výcviku Spike a Brit)

 

KK Zlín - Příluky 

(obě i v odkazech)

 

 

Co už umím:

Základní poslušnost: Ke mně. K noze (pomalá chůze, normální chůze, poklus u nohy). Otočky u nohy (vpravo, vlevo, čelem vzad). Sedni. Lehni. Vstaň. Stůj (čekej). Dlouhodobé odložení. Odložení vleže, vsedě a ve stoje při chůzi. Štěkej. Čekej s přivoláním. Aport (ne dokonale). Prekážky (tunel, áčko, houpačka, lávka, skočka).

Obrany: Zákus na hadru a na kůži.

Cviky pro radost: Pac a druhou pac, obě packy. Popros. Veverku (prosení vsedě). Překulit. Štěkni.  Plácneme si. Mrtvolka. Poklonit se. Výskok do náruče.

Učím se: Vypuštění (volno). Revír. Revír s vyštěkáním. Chytit pamlsek z čenichu. Plazit. Down (smutný pejsek - hlava na zemi). Vypuštění s odvoláním (vpřed, lehni a zůstaň).

Mé oblíbené činnosti: spaní, povalování a zevlování, návštěvy cvičáku (hlavně ta část, kdy běhám s pejskama navolno), procházky s pánečkama, blbnutí s hračkama, přetahování se, pískání u televize, prolézání pod peřinou sem a tam (zvlášť když tím mohu panečky budit), objímání a oblizování lidí, hObrazekrabání čenichem ve sněhu, srazy s psíma kamarádama no a hlavně VÝLETY!!!

Mí nejlepší kamarádi: Německý ovčák Kery Bednajzer, jezevčík Efram, JRT Orfeus, JRT Becki, JRT Artemis, JRt Rory, JRT Max, fretka Mandy, NO Bad, JRT Spike (Bořek Bohemia Jack), labradorský retrívr Vikina, jinak skoro všichni pejsci ze cvičáku a sousedství :o)

Jsem také maminkou: 31.12. 2008 se mi narodily tři krásné štěňátka, dva pejsci a jedna fenečka. Jsem na ně moc pyšná!!!

První - Roneček (černý) zůstane v kontaktu s tatínkem a panička je z Ostravy, druhá - Joye (oranžová) zůstane ve Zlíně a třetí - Tweety (zelený) si našel suprové páníčky z Uherského Brodu.

Obrazek